Reklama mobilna [TEST]
Dodaj do obserwowanych

Wiosło Festiwal 2024 - John Porter, Janek Pentz, Lia Sky

Festiwal
Możesz dodać tę atrakcję do planera i stwórz swój plan na aktywny dzień!
Brodnica, ul. Przykop 43
15.06.2024
19:00

Opis

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na 2024 WIOSŁO FESTIWAL, który powstał z inicjatywy Warsztatów Muzycznych "WIOSŁO" przy wsparciu Burmistrza Miasta Brodnica. Artystami, którzy wystąpią podczas festiwalu będą:

John Porter - z pochodzenia Walijczyk od 1976 r. mieszkający w Polsce. Jak sam mówi, tutaj znalazł swoje miejsce na Ziemi i zaczął tworzyć i komponować.
W 1977 r. wraz z wokalistką Korą i muzykiem Markiem Jackowskim stworzyli trio o nazwie "Maanam - Elektryczny Prysznic. John grał tam głównie na gitarze akustycznej, a także razem z Markiem towarzyszł wokalnie Korze. Grupa grała dość agresywną odmianę rocka. W maju 1979 roku John odszedł z Maanamu i zaczął dlaej szukać swojej muzycznej drogi.
Z Alkiem Mrożkiem, Kazimierzem Cwynarem i Leszkiem Chalimoniukiem sformował własny zespół o nazwie PORTER BAND. Grali przede wszystkim nową falę rocka. Do dziś zespół Porter Band i ich legendarny album "Helicopters" uznawany jest za jedną z najważniejszych płyt w historii polskiego rocka.

Janek Pentz - Janek to pochodzący z Polski gitarzysta i kompozytor zajmujący się stylem gry Fingerstyle. Grał wspólne koncerty z takimi gwiazdami jak Tommy Emmanuel, Andy McKee, Andrew York, Mike Dawes, Alex Misko czy Daniel Cavanagh (Anathema) oraz współpracował z wieloma innymi artystami. Koncertował w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Łotwie, Austrii, Belgii, Holandii i... w Watykanie, występując na festiwalach i pokazach indywidualnych. Wydał trzy autorskie albumy.

Lia Sky - artystka młodego pokolenia, zaczyna stawiać pierwsze kroki na scenach muzycznych w Polsce, Czechach i Wielkiej Brytanii. Uczestniczka Warsztatów Muzycznych "WIOSŁO". Życie Lii Sky toczy się między paroma miastami: Londynem gdzie studiuje, Pragą gdzie skończyła liceum i Łodzią skąd pochodzi. W jej życiu muzyka pomaga dotrzeć do ludzi i opowiedzieć im o jej codziennych doświadczeniach społecznych i miłosnych oraz zaprosić słuchaczy do jej introwertycznego świata. Jej muzyka porusza szczerością i energią.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Brodnica, ul. Przykop 43
Pokaż mapę

Jeśli wiesz że coś się zmieniło – daj nam znać

Źródło danych: biletyna.pl
Data ostatniej aktualizacji: 30.05.2024, 05:28
Jesteś organizatorem lub przedsiębiorcą?

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Wiosło Festiwal 2024 - John Porter, Janek Pentz, Lia Sky
Festiwal
Data:
Sobota, 15.06.2024 | 19:00
Cena już od:
69,00 zł
Wydarzenie obejrzało już 82 osób
Rozpoczęcie wydarzenia za :
Obserwuj
Jesteś organizatorem lub przedsiębiorcą?
Reklama mobilna [TEST]
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook
Loading image

Proszę czekać